Muzeum Motorowerów
Kasina Wielka

O nas

 

Muzeum Motorowerów Moped Retro w Kasinie Wielkiej to miejsce wyjątkowe, bo powstałe z wieloletniej pasji dwóch spokrewnionych ze sobą mężczyzn. Od lat fascynowały ich motorowery, szczególnie zabytkowe modele. Wyszukiwali ciekawe okazy mopedów z pedałami w najdalszych zakątkach Europy, sprowadzali do siebie i z pieczołowitą troską o wszystkie detale i szczegóły odrestaurowywali, przywracając pierwotny wygląd i charakter danego modelu. 

Tak powstała kolekcja prawie 400 eksponatów, z której na wystawie stałej można podziwiać ok.  100 z nich. Więcej o kolekcji w sekcji EKSPONATY.

Nasze muzeum znajduje się w Kasinie Wielkiej, na górnej stacji wyciągu krzesełkowego stacji KASINA. Można się do nas dostać wyciągiem krzesełkowym, bądź pięknym, spacerowym szlakiem. 

Na terenie znajduje się monitorowany parking, Karczma oraz Kawiarnia. W sezonie letnim czynny jest BIKE PARK z wypożyczalnią rowerów i szkoleniami rowerowymi a także Arena Młodego Rowerzysty z pumptrack’iem, placem zabaw ora zewnętrzną siłownią.  Stacja oraz najbliższa okolica oferują szereg atrakcji, które pozwolą zaplanować DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ.

Odwiedź nas i zainspiruj się… pięknem retro!

 

Muzeum Motorowerów Moped Retro należy do Grupy Pingwina. Właścicielem jest Spółka Kasina.

 

 
 

 

Kasina Wielka 672, 34-741 Mszana Dolna  /   TEL. 789 402 133  /   MAIL: kontakt@mopedretro.pl